Vizitinių kortelių apibūdinimas.
Vizitinės kortelės pagal savo paskirtį gali būti tarnybinės, asmeninės, šeimyninės. Gerai, kai žmonės turi atskiras tarnybines ir namų vizitines korteles, nors dažniausiai jos sujungiamos į vieną. Turėti kortelę „viskas viename“ leistina jauniems žmonėms, kurie ieško įvairių ryšių, informacijos, bet tai netinka vyresniems, ypač einantiems atsakingas pareigas.
Asmeninėje namų kortelėje dažniausiai rašomi visi vardai ir visa pavardė. Jeigu pavardė labai ilga, galima praleisti antrąjį vardą ar trumpinti titulą. Garbės laipsnis asmeninėje kortelėje nerašomas. Šalia pavardės galima nurodyti mokslinį laipsnį, vardą ar kilmės titulą, tačiau tik vieną iš jų.
Asmeninėje darbo kortelje nurodoma darbovietė, pareigos, vardas, pavardė, mokslinis laipsnis, duomenys, kaip susisiekti (adresas, telefonas, faksas, elektroninis paštas). Nurodomos konkrečios, susijusios su veikla, pareigos.
Pažintinėse asmeninėse darbo vizitinėse kortelėse nurodoma institucija ar firma, pareigos, vardas, pavardė. Duomenys kaip susisiekti nenurodomi. Tokios kortelės naudojamos specialiems ir pristatymo tikslams.
Tarnybinės institucijų kortelės (pristatymo) naudojamos institucijoms pristatyti mugėse, parodose. Tokioje kortelėje nurodoma būtina pažintinė informacija: institucijos pavadinimas, jos veikla, adresas, duomenys, kaip susisiekti.
Aukštų valstybės pareigunų, diplomatų vizitinėse kortelėse nurodomas tik vardas, pavardė ir pareigos. Duomenys, kaip susisiekti nenurodomi. Pareigūnų, mokslininkų, rašytojų, menininkų žmonos, jei jos neatstovauja jokiai institucijai, savo vizitinėse kortelėse nurodo pavardę ir duomenis, kaip susisiekti. Tokia kortelė įteikiama kartu su vyro vizitine kortele neoficialiame pobūvyje, priėmime.
Pareigūnų vizitinėse kortelėse, be minėtų įrašų, gali būti valstybės ar savivaldybės herbas, darbuotojų atstovaujamos firmos, institucijos logotipas ar prekės ženklas.
Tinkamiausia ženklų ir logotipų vieta yra vizitinės kortelės viršuje, kairėje pusėje arba centre. Privačios bendrovės dažnai turi savo firmos ženklą. Jeigu logotipas labai sudėtingas, jis gali būti spausdinamas stilizuotas, ne visų originalo spalvų arba visai nespalvotas. Įrašai daromi viena spalva. Dažnai kortelės dizainas yra tapatinamas su bendru visos firmos apipavidalinimo stiliumi.
Vizitinėse kortelėse naudojamų šriftų dydžiai yra nuo 7 iki 12 punktų. Didesni šriftai dažniausiai naudojami informacijai, į kurią ypač norima atkreipti demesį - pavardžių, vardų, firmos pavadinimo; mažesnio dydžio šriftai - pareigų, adresų, kompanijos veiklos - aprašymui.
Patartina korteles spausdinti ant standaus aukšos kokybės balto arba spalvoto popieriaus. Tekstas spausdinamas paprastu klasikiniu juodos spalvos šriftu. Prabangios vizitinės kortelės paprastai nėra spalvingos. Valstybės tarnautojams patartina turėti nespalvotas vizitines korteles.
Vizitinės kortelės dydis pasirenkamas kartais atsižvelgiant į tai, kiek informacijos norima patalpinti. Jos esti įvairaus dydžio, bet neturėtų būti didesnės nei 7x10 cm. Ambasadorių kortelės kartais buna A6 formato (14,8x10,5 cm). Teigiama, kad pagal protokolo reikalavimus, kortelės turi buti 6x9 cm, tačiau labiausiai paplitęs dydis yra 5x9 cm, 4,5x9 cm arba 5x8,5 cm.
Kalbos niuansai vizitinėse kortelėse.
Vizitinės kortelės spausdinamos tiek gimtąja, tiek užsienio kalba. Protokolo požiūriu tinkamiausios kortelės yra vienakalbės.
Dažnai pasitaiko dvipusių kortelių, kur vienoje pusėje įrašai yra gimtąja, kitoje - užsienio kalba, tačiau vertimas turi būti identiškas - abiejų pusių įrašai negali skirtis dydžiu, žodžių skaičiumi, jų prasme. Geriau tureti dvi korteles skirtingomis kalbomis, kurių vertimas nebūtinai turi buti pažodinis.
Vizitinių kortelių gamyba.
Labiausiai paplitę vizitinių kortelių spausdinimo būdai yra ofsetinis, šilkografija ir skaitmeninis. Kokybiškos vizitinės kortelės gamyba yra ilgas ir sudėtingas procesas, prasidedantis nuo užsakancio vizitinę kortelę pageidavimo suformulavimo ir toliau vyksta tam tikra eiga, kuri priklauso nuo pasirinkto spausdinimo būdo.
Dažniausiai vizitinės kortelės spausdinamos ant 225 - 300 g/m² (balto arba spalvoto, matinio, blizgaus ar reljefinio) popieriaus.
Vizitinės kortelės įteikimo taisyklės.
Pats svarbiausias veiksmas - vizitinės kortelės įteikimas. Vizitinė kortelė, elgesys jį paimant arba įteikiant, formuoja pirmąjį įspūdį apie Jus. Dažniausiai vizitinėmis kortelėmis keičiamasi dalykinių pokalbių metu. Keitimasis jomis prasideda nuo paties svarbiausio delegacijos nario ir vyksta griežtai pagal rangą. Vizitinės kortelės asmeniškai turi buti įteikiamos pradėjus eiti naujas pareigas ir norint susipažinti su partneriais ar institucijomis, su kuriomis teks bendradarbiauti.
Kortelę paduokite tiesiai į rankas. Tikrai neužsitarnausite pašnekovo pagarbos, jeigu vizitinę kortelę švystelsite ant stalo. Gavę kieno nors vizitinę koortelę, elkites lyg būtumėte gavę dovaną. Reikėtų perskaityti tai, kas joje parašyta, nevenkite pagyrimų kortelės dizainui.
Vizitinė kortelė turi bûti neaprašinėta ir nesulanstyta. Jei pasikeitė Jūsų telefono numeris, o vizitinėje kortelėje nurodytas senasis, ją galite pataisyti ranka. Tačiau to nepatartina daryti, jei pasikeitë Jūsų pareigos. Jeigu norite užrašyti ką nors ant kortelės, geriau tai darykite ant savosios.
Įvairiose šalyse keitimosi vizitinėmis kortelėmis etiketas yra specifinis, tačiau, kad ir kur begyventumėte, viena taisyklė galioja visada - su kitais žmonėmis, siūlančiais savo vizitinę kortelę, elkitės taip pagarbiai ir entuziastingai, kaip norėtumėte, kad su jumis elgtųsi, kai įteikiate savo kortelę. Tada ir Jūs prisiminsite tuos žmones, ir jie prisimins Jus.
UAB Bitutės
Gynėjų g. 4
LT-01109 Vilnius
Tel. (8-5) 2498320
Mob. 8 698 23439

info@bitutes.lt
Kaip mus rasti?
 

TIK LINKSMOS NAUJIENOS
blogger visitor counter